| UPC | 736676671014 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 67101 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | Rifle |
| Barrel Finish | Satin Blued |
| Barrel Length | 16.60" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Model | Hawkeye Hunter |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 5.8 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" RH |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 10.2 |
| Thread Pattern | 5/8"x24 |
RUGER HAWKEYE HUNTER 6.5CR BL/WD TB
$1,499.00
Availability: 31 in stock
SKU: LIP|RUHM77HNT6.5CR
Category: Bolt Action Rifles




